Úvodní slovo

radopol
Administrátor

Úvodní slovo

Příspěvekod radopol » 11. červen 2012, 08:42

Cílem těchto stránek, je pokus alespoň o malinké zlepšení našeho soužití ve Šluknovském výběžku, která není úplně nejlepší jak víme a nejen u nás. I když se možná najdou tací, kteří si řeknou, vždyť to tak zase zlé není - to však nechám na každém, aby posoudil, zda naše morální hodnoty a etické chování je v poklesu či nikoliv. Je nám asi všem jasné, že největší měrou ke zlepšení žití zde na Šluknovsku by přispělo především zlepšení zaměstnanosti obyvatel a jeho lepší fin. ohodnocení. Pokusím se, aby toto fórum trošku přispělo k větší informovanosti obyvatel, především co se týče spiritualismu, křesťanství či filosofii. Možná některé myšlenky, co tu budu psát budou pro někoho již známé a nedůležité, ale snad to přece někoho osloví a zaujme. No uvidíme.

Domnívám se, že pokud chce lidstvo žít šťastněji, musí se zlepšit především po etické stránce, změnit způsob myšlení a hodnotový žebříček - ne já, já, ale MY míti na mysli.Jak jeden moudrý člověk řekl, už nevím kdo " Šťastný je ten kdo hledá štěstí v tom druhém". ;) ( Vím, snáze se to píše, ale hůře se uvádí do života). V tom je ten právě zakopaný pes, i když je pravda, že morálka nikdy nebyla dobrá, ale, co se teď děje je asi už do nebe volající i když to někomu tak nepřipadá ( a ne jen naříkat na vládu, na politiky, mocipáni a ti kteří jsou na vedoucích místech, samozřejmě ti hodně ovlivňují jaká je nálada ve společnosti, ty by měli jít hlavně příkladem, možná proto by bylo docela dobré začít nejdříve v rodinách a v nejbližším okolí- zdravá rodina je základ společnosti, to již přece říkal J. A. Komenský ) a podle mého soudu nám nejbližší a nejednoduší návod a my potřebujeme mít nějaký návod na morálku je učení JEŽÍŠE z NAZARETU o kterém pojednává Nový zákon "část Bible" . Jsou i jiné knihy ve světě (např. Buddhismus to vůbec také nemá špatné), které se zabývají morálkou a netvrdím, že pouze křesťanství má ten jediný nejlepší návod na zlepšení morálky ve společnosti, avšak učení a samotný příběh Ježíše Krista nám nabízí daleko, daleko více. Možná, že toto tvrzení, bude pro někoho nepřijatelné a je možné, že teď někteří už dále číst ani nebudou, jelikož mohou mít nějaké předsudky či zkreslené informace, ale mým cílem je poukázat na tuto velice zajímavou KNIHU, která ukrývá mnoho moudrostí a také rady, jak se lépe vyrovnat s nepřízní osudu, jaké má plány HOSPODIN jak my ho ČEŠI hezky nazýváme s lidstvem do budoucna a i návod na klidnější a smysluplnější žití, i když to třeba tak na první pohled nemusí vypadat ( viz.některé špatné věci v církvích -je to o lidech, jako ve všech odvětvích ). Osobně se mi líbí takové 3 rady, která jsou velice praktické " MĚJTE RÁDI LIDI JAK TO JDE, ALE MĚJTE SE NA POZORU či NEODPLÁCEJTE ZLÝM ZA ZLÉ NEBO CO RADÍ SÁM STVOŘITEL - NEJVÍCE ŽÁDÁM OD LIDÍ SPRAVEDLNOST A LÁSKU " :roll: Sám také říká: " v každém národě je mi milí ten , kdo činí to co je čestné a spravedlivé" a to může být i např. ateista ju. Tato kniha má co i nabídnout lidem úspěšným a bohatým a ne jen jak někteří si domnívají jen lidem citově slabším a duchovně nevyzrálým - je určena všem. Ten kdo by měl náhodou zájem, Nový zákon se dá ZDARMA sehnat v jakékoli církvi či Vám poradí kde ji sehnat. Teď také mnozí mohou říct, nechci chodit do žádné církve, či vždyť já nic špatného nedělám. Myslím, že člověk nemusí patřit do nějaké církve, aby se líbil Bohu, i když to má také určité klady. A že nic špatného nedělám? Mohu Vám říct z vlastní zkušenosti, že při čtení jen Nového zákona objevíte takové zajímavosti, které Vám ukážou, kde je ta pravá morálka. Neříkám, že pak se člověk stane dokonalým ( také nejsem anděl), ale měl by být lepším a to je to, o co tu podle mne běží. Tam nahoře se nás asi nebudou ptát kolik jsme nahromadili majetku nebo jak jsme si zde užívali ( avšak dobrá zábava je třeba viz. muzika, která také léčí duši) :P , ale jakým způsobem jsme zde žili a jak jsme se chovali k druhým lidem a i k zvířatům a přírodě. Když se mi zeptáte, co by dle mého názoru přispělo k lepšímu soužití lidstva - k nápravě tzv. morálky na naší planetě, tak mám na to jednoduchou, ale přitom výstižnou odpovědˇ a nemusíme v tom hledat nějaké složitosti: Stačilo by, kdyby každá lidská duše měla na paměti, že po smrti nám jednou ty naše filmy tam někde nahoře znova promítnou a bude s námi dle toho tak jednáno. Možná, že tak i v příštím vtělení (životě) dle toho se nám bude dařit. Jak se říká "co zaséváš to také sklízíš". Je také pravda, že jsou na naší zemi tací věřící, kteří dělají spíše ostudu Bohu, ale to je u každého vyznání nejen u křesťanství a proč tomu tak je to je někdy k nepochopení, avšak odpověď se dá nalézt. Je také dobré si uvědomit, že jsou na druhou stranu zase někteří nevěřící, kteří se chovají velice dobře a to je na tom to krásné. ;) .Jsem přesvědčen z vlastní praxe, že víra V Boha ve většině případů dělá lidi lepší.
Pro ty, kteří jsou přímo naštvaní na křesťanství či mají zkreslený pohled díky nedostatku informací a dospěli až sem tak chci poukázat na téma: rozpravy a otázky nad vírou, jsou zde poměrně jednoduše popisovány mé osobní poznatky a pohledy, které možná mohou laika přesvědčit o tom, že učení Ježíše z Nazareta nemusí být vůbec špatné, jak se někomu třeba může na první pohled jevit. Dobrá rada od TOHO tam někde: nechtějte sami odplácet mne patří pomsta. Mám to osobně vyzkoušené a funguje to. Pro materialisty mám citát A. Einsteina, který prohlásil, že Bůh není zlomyslný, ale rafinovaný. Velice poučné. A má osobní zkušenost je taková, že vírou v Boha člověk nemůže nic ztratit, ale jen získat. ;)

Rád se s Vámi podělím o svých postojích a názorech, i když mohou být třeba pro někoho mylná a také jistě neznám na vše odpověď a jsem si také vědom toho, že víra v Boží existenci se dnes moc nenosí a jsou v popředí lidí úplně jiné zájmy či shon dnešní doby (starost o živobytí a rodinu) - právě proto toto mnohé odradí , aby trochu projevili iniciativy se více dozvědět, co jim víra může nabídnout ke zkvalitnění a najití dalšího smyslu života. Nadarmo asi naše předkové neříkali " Víra tvá tě uzdraví " a tady se především jedná o uzdravení duše, když je zdravá tak i tělo se snadno nestane kořistí nějaké nemoci, jak to krásně popisuje 14.Dalaljama.

Doufám, že zde najdete, alespoň některé odpovědi na Vaše otázky. Budu rád, když budete přispívat svými příspěvky a i otázkami. Pokud chcete přispívat články je dobré se zaregistrovat, je to velice snadné a k ničemu se pomalu nezavazujete (jinak se bohužel váš text nezobrazí). Jest-li jen maličko se Vám tyto stránky líbí, nebude vůbec špatné, když je budete přeposílat svým známým. Děkuji tak všem. ;)

Přeji náštěvníkům těchto stránek pokud možno klidné a spokojené dny bez větších chmůr na duši. ;)

PS: doporučuji se podívat úplně dolu na zajímavé kontakty, především tady ve Šluk. výběžku (viz.www.lokalni-ekonomika.cz, http://www.sinstitut.cz, http://www.masceskysever.cz

Radek Polena

radopol
Administrátor

Re: Úvodní slovo-dodatek

Příspěvekod radopol » 15. červen 2012, 14:22

Je možné, že jsem budou chodit různí lidé a hlásat rozdílné názory co se týče duch. poznání. Bedlivě zkoumejte, ono totiž ne vše co vypadá lákavě, zajímavě a může se to jevit jako na první pohled pravda - prospívá. V dnešní době se různých směrů a tzv. sekt vyrojilo jako houby po dešti a je v tom trochu zmatek. Poznat, zda to jaké učení se zakládá na pravdě není pro laika snadné, já osobně se na vše dívám tak trochu universálně. Ono totiž z každého učení lze vyčíst tu nějakou pravdu a poučit se, ale základ, Boží výroky a Jeho rady jsou položeny v Bibli a přes tu vše ostatní zkoumám. Jinde jsou také Jeho myšlenky, ale to nejdůležitější lze nalézt právě v této knize. Hospodin to s námi myslí dobře o tom jsem skálopevně přesvědčen. Jak se říká: proč chodit ke kovaříčkovi, když můžeme jít - učit se přímo od KOVÁŘE. Sám říká "vzdělávejte se mímy výroky a budete mít z toho užitek". Tato kniha je dostupná, je nám nejbližší, učení poměrně jednoduché, snáze kopírovatelné a naprosto dostačující k tomu, aby člověk žil lepší a klidnější život, i když se to nemusí jevit někomu za pravdivé - já jsem to však nalezl. Přeji Vám mnoho zdraví, štěstí, spokojenost , zdaru při hledání pravdy a klidu na duši, který je tak velice důležitý a to obzvlášť v dnešní uspěchané době. Radek Polena

Zpět na „Přivítání“